Dla zawodników

Kalendarz Zawodów PZTri

Puchar Polski

Ciekawostki

Klasy Sportowe

 

Nabór

Informacje ogólne

Zasady naboru

Kadra Prowadzaca

Pływanie

 

Organizacyjne - DELF

Plan Treningów

Zimowy Obóz
Sportowy KS DELF
16 - 26.01.2006r.

------------

------------

 

Linkownia

 Technika i taktyka
rozgrywania zawodów triathlonowychTriathlon jest jedną z najbardziej wszechstronnych olimpijskich dyscyplin sportu. Składa się kolejno z: pływania, jazdy rowerowej i biegu. Pomiędzy jego składowymi nie występują żadne przerwy na przygotowanie się do kolejnej części. Po zakończeniu pływania, pobieranie roweru wraz z odpowiednim obuwiem i obowiązkowym kaskiem następuje w specjalnej strefie zmian. W strefie zmian zawodnicy pozostawiają również sprzęt wykorzystywany w pływaniu: czepek, piankę pływacką, okularki. Miejsce to służy również do ustawienia roweru i butów po jeździe rowerowej jak i ubraniu odpowiednich butów do biegu. W strefie, przed przejściem zawodnika do biegu pobiera się numer startowy.

Triathlon jest jedną z najbardziej złożonych dyscyplin sportu. Złożoność ta wynika z faktu połączenia w jedną dyscyplinę sportu trzech składowych o zróżnicowanej strukturze ruchu: pływania, kolarstwa, biegu


Triathlon jest jedną z bardziej ciekawych i widowiskowych olimpijskich dyscyplin sportu. Ciekawość i widowiskowość triathlonu wynika z jego ogromnej dynamiki występującej pomimo dość długiego czasu trwania rywalizacji. Zawody podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywane są na dystansach: 1500m pływania, 40km jazdy rowerowej, 10km biegu.


Triathlon w związku z czasem jego trwania i jego składowymi określić można jako sport o charakterze wytrzymałościowym z dużą składową siły zależną w konkretnych zawodach od ukształtowania trasy kolarskiej i biegowej.


W związku ze złożonością triathlonu walkę sportową podzielić można na 13 etapów:


1. start do pływania
2. pływanie na dystansie
3. finisz pływania i wyjście z wody
4. dobieg do strefy zmian
5. przygotowanie do rywalizacji kolarskiej w strefie zmian
6. start do jazdy rowerowej
7. jazda na dystansie
8. finisz jazdy rowerowej
9. zejście z roweru i dobieg do strefy zmian
10. przygotowanie do rywalizacji biegowej w strefie zmian
11. start do biegu
12. bieg na dystansie
13. finisz biegu


Nasi Partnerzy


 Kontakt: Gryfiński Klub Sportowy DELF, 74-100 Gryfino, ul. Łużycka 38, tel. 509 949 777